PPP? Rájec a Modřice

PPP? Rájec a Modřice

2023, Feb 25

Zdravím fanoušky informačních technologií snoubících se s běžeckým sportem. Dnešní report je hned z dvou svátků sportu a to z Rájce a Modřic. Obě události měly společné téma, a to zásadní otázku: Porazí Petr Pepu (PPP)?

Tato otázka zní v klubových kuloárech už nějaký čas a zaměstnává jak trenéry, tak i zmíněného borce - Petra.

Rájec

První odpověď jsme dostali v Rájci. Tam jsme se sešli pouze v počtu 2 ks (Michal a Petr) + Pepa. Závod Pepa rozběhl svižně a náš plán se ho držet se začal rozpadat. Po úvodním stoupání a prvním náznaku srdečního selhání jsem však udržel rychlost a Pepovi se přiblížil. Snažil jsem se ho dohnat, ale nešlo to. Na asfaltu jsem sice zvolnil, abych se připravil na výběh v druhé půlce závodu, ale v zatáčce před začátkem stoupíní jsem Pepu předběhl. Celou dobu jsem ho cítil na zádech a v těžkém, bahnitém terénu se snažil ho setřást. Vědom si jeho tréninkového pokroku jsem měl strach, ale po posledním výběhu jsem věděl, že je vyhráno, protože rychlost z kopce mám vyšší. Malá komplikace byly padající podvlíkačky a kraťasy, které jsem musel neustále (včetně cílové fotografie) držet nad spodní hranicí járku až do cíle.

V cíli jsem napjatě čekal, který z dvou soků se objeví na obzoru dříve. Byl to Pepa. Petr Pepu neporazil.

Konečné výsledky tedy byly:

  1. Michal 48:17
  2. Pepa 49:07
  3. Petr 50:53

Modřice

Šanci vrátit Pepovi porážku dostal Petr v Modřicích o zhruba 20 dnů později. Tréninkový objem mluvil ve prospěch Pepy, který natočil cca o 30 km více, ale Petrova motivace byla cítit.

V Modřicích jsme se sešli už i s Ondřejem, takže měl náš team dokonce šanci na pěkný výsledek. Já, vracejíc se do tréninku po vleklé nemoci, jsem nemohl očekávat zatím slušný výsledek a páteční předzávodní příprava pivem a a pár drinky zřejmě k výkonu také nepřidala.

Závod odstartoval v 11:15, do čela se dostal Ondřej, Pepa opět vystartoval jako vítr. Petr nevim. Čekala nás 4 kolečka po asfaltu za asistence silného větru (ve smyslu meteorologického jevu).

Pořadí se po úvodním kole ustálilo a zůstalo až do konce, kde čekaje v cílové rovince jsme opět viděli prvního finišovat Pepu, Petr se objevil hned v zápětí a opět Pepu Petr neporazil.

Výsledný stav tak tedy byl:

  1. Ondřej 38:05
  2. Michal 41:54
  3. Pepa 44:00
  4. Petr 44:38

Z výsledků je vidět, jak Petr snížil ztrátu na Pepu a příště to bude opět drama.

Je nyní na trenérech našeho klubu, aby upravili tréninkový plán a naladili Petra na závěrečný závod na Pepově domácí Boskovické půdě, kde už za měsíc vyvrcholí letošní BBP.

Díky za podporu všem fanouškům!


Michal